Nar sığınacaqda yaşayan uşaqların yaradıcılıq təşəbbüsünə dəstək oldu - FOTO
Sərfəli mobil operator Nar “Qaranlıqdan sonra…” adlı sosial təşəbbüsə dəstək göstərib. Layihə Azərbaycan Uşaqları İctimai Birliyi tərəfindən sığınacaqda yaşayan uşaqların yaradıcılıq potensialının üzə çıxarılması, özlərinə inamlarının artırılması və cəmiyyətə inteqrasiyasının təşviqi məqsədilə təşkil olunub.
Tədbir çərçivəsində uşaqların istifadə olunmuş materiallardan hazırladıqları əl işlərindən ibarət sərgi təqdim edilib. Yararsız hesab edilən sap və digər materiallara ikinci həyat verilməsi həm ekoloji yanaşmanı, həm də uşaqların yaradıcı baxışını əks etdirib. Proqramın davamında Azərbaycan filmlərindən seçilmiş səhnələr musiqi və rəqs elementləri ilə səhnələşdirilərək təqdim olunub. Bu format iştirakçıların səhnə mədəniyyətinin, komanda işi və özünüifadə bacarıqlarının inkişafına şərait yaradıb. Tədbirin sonunda Arzu Əliyevanın iştirakı ilə Birliyin “Özgə uşağı olmur” himni səsləndirilib. Tədbirdən əldə olunan vəsait sığınacaqda yaşayan qızların təhsil ehtiyaclarına yönəldiləcək.
Nar korporativ sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində uşaqların təhlükəsiz mühitdə inkişafını, təhsilə çıxış imkanlarının genişləndirilməsini və həssas sosial qrupların cəmiyyətə inteqrasiyasını prioritet istiqamətlərdən biri hesab edir. Şirkət bu kimi təşəbbüslərlə inklüziv və dayanıqlı inkişafı təşviq etməklə yanaşı, gələcəyin sağlam və özünəinamlı nəslinin formalaşmasına töhfə verməyi hədəfləyir.

Nar поддержал творческую инициативу для детей, проживающих в приюте - ФОТО
Выгодный мобильный оператор Nar поддержал социальную инициативу под названием «После темноты…». Проект был организован Общественным объединением «Дети Азербайджана» с целью раскрытия творческого потенциала детей, проживающих в приюте, повышения их уверенности в себе и содействия социальной интеграции.
В рамках мероприятия была представлена выставка ручных работ, созданных детьми из переработанных материалов. Придавая вторую жизнь использованным нитям и другим материалам, участники продемонстрировали экологически ответственное мышление и собственное творческое видение. Программа также включала сценические постановки по мотивам азербайджанских фильмов с элементами музыки и танца. Такой формат способствовал развитию сценической культуры, навыков командной работы и самовыражения. В завершение мероприятия при участии Арзу Алиевой прозвучал гимн Общественного объединения «Чужих детей не бывает» («Özgə uşağı olmur»). Средства, полученные в ходе мероприятия, будут направлены на образовательные потребности девочек, проживающих в приюте.
В рамках стратегии корпоративной социальной ответственности Nar относит к числу приоритетов создание безопасной среды для развития детей, расширение доступа к образованию и интеграцию уязвимых социальных групп в общество. Реализуя подобные инициативы, компания способствует продвижению принципов инклюзивного и устойчивого развития и формированию здорового и уверенного в себе молодого поколения.