"Nar" təhsilə dəstək göstərərək ən yüksək bal toplayan abituriyentləri mükafatlandırdı
Ən sərfəli mobil operator mövqeyini qoruyan “Nar” sosial layihələrə də dəstəyini davam etdirir. Belə ki, “Nar” 2023-2024-cü tədris ilində ali məktəblərə qəbul imtahanlarında ən yüksək nəticə göstərən ilk on abituriyenti xüsusi hədiyyələrlə təltif edib. Modern.az İnformasiya Agentliyinin dəstəyi ilə keçirilən bu layihə çərçivəsində tələbə adını qazananlara operatordan qızıl nömrə, 700 AZN balans və müasir smartfonlar hədiyyə edilib.
Mükafatlandırma mərasimində tanınmış dövlət, ictimai-siyasi xadimlər və media nümayəndələri iştirak edərək, ilin ən uğurlu abituriyentlərini təbrik ediblər. “Nar”ın İctimaiyyətlə Əlaqələr və Korporativ Ünsiyyət Departamentinin direktoru Hökümə Kərimova da çıxış edərək gəncləri təbrik edib, onlara gələcəkdə uğurlar arzulayıb və qeyd edib: “Təhsilə yönəlik layihələrə dəstək olmaq, “Nar” üçün yalnız bir sosial məsuliyyət deyil, eyni zamanda ölkəmizin uğurlu gələcəyinin qurulmasına töhfə vermək deməkdir. Sizin inkişafınız ölkəmizin gələcək uğurlarının təməlini təşkil edir və biz bu yolda sizə dəstək olmağa davam edəcəyik”.
“Nar”ın artıq səkkiz ildir ki, ənənəvi olaraq, davam etdirdiyi bu təşəbbüs mobil operatorun təhsilə verdiyi önəmini bir daha sübut edir.

Nar contributed to education by recognizing and awarding applicants with the highest scores
Nar, maintaining its position as the most affordable mobile operator, continues its support for social projects. As part of this initiative, Nar has recognized the top ten students who achieved the highest scores in the university entrance exams for the 2023-2024 academic year with special gifts. Supported by the Modern.az Information Agency, this project awarded the newly enrolled students with golden numbers, a 700 AZN balance, and the latest smartphones from the operator.
The award ceremony was attended by distinguished state officials, public and political figures, and media representatives, who congratulated the most successful students of the year. During the event, Hokuma Karimova, Director of Public Relations and Corporate Communications at Nar, also delivered a speech, congratulating the students and wishing them success in the future. She stated, "Supporting educational projects is not only a social responsibility for Nar, but also a contribution to building the successful future of our country. Your development lays the foundation for our nation's future achievements, and we will continue to support you on this path".
This initiative pursued by Nar for eight years now, once again proves the importance the mobile operator attaches to education.