“Nar” abunəçiləri “Asan İmza” xidmətinin etibarlılıq müddətini SMS vasitəsilə uzada bilərlər
Bunun üçün abunəçilər “8500” qısa nömrəsinə uyğun açar sözündən ibarət SMS göndərilməlidir. Qeyd edək ki, “Asan İmza” xidmətli SİM kartın SMS vasitəsilə uzadılması kifayət etmir. Eyni zamanda “Asan İmza” sertifikatlarının müddətinin bitməsinə 30 gün qalmış istifadəçilərdən vergi ödəyicisinin e-taxes.gov.az vahid İnternet portalında onlayn şəkildə “Asan İmza” sertifikatlarını növbəti 3 il müddətinə uzatmaq tələb olunur. “Asan İmza” sertifikatının etibarlılıq müddəti bitdikdən sonra onun onlayn rejimdə uzadılması mümkün olmayacaq və istifadəçi sertifikatı yeniləmək üçün Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti nəzdində Asan Sertifikat Xidmətləri Mərkəzinə (ASXM) fiziki olaraq müraciət etməli olacaqdır.
“Asan İmza” xidmətinin etibarlılıq müddəti haqqında məlumat əldə etmək üçün “8500” qısa nömrəsinə “status” açar sözünü SMS vasitəsilə göndərmək lazımdır.
Abunəçi “Asan İmza” xidmətinə ilk dəfə qoşulmaq üçün “Nar” Xidmət Mərkəzinin təmsilçilərinə müraciət edərək, tələb olunan ödənişi həyata keçirməklə müvafiq xidmətə 3 il müddətinə qoşula bilər. Hər hansı səbəbdən Asan İmza xidmətini ləğv etmiş (o cümlədən müvafiq nömrə ilə bağlı münasibətlərə xitam verilmiş, nömrənin təkrar həmin və ya başqa abunəçinin istifadəsinə verilməsi halları da daxil olmaqla) abunəçilərə, SMS xidmətindən istifadə etməklə “Asan İmza” xidmətini növbəti müddətə aktiv etmək mümkün olmayacaq.
Daha ətraflı məlumatı https://www.nar.az/asanimza/https://asanimza.az/asan-imza-az/2020/asan-imza-sertifikatlarinin-onlayn-uzadilmasi/ səhifələrindən əldə etmək olar. Bu xidmətdən “Asan İmza” SİM kartını istifadə edən və həmin SİM kartda “Asan İmza” xidmətinin etibarlılıq müddəti bitən abunəçilər yararlana bilərlər.

To perform the operation, subscribers need to text relevant keyword to 8500. However, along with extension of  ‘Asan Imza’ service via SMS, the user has to prolong ‘Asan Imza’ certificate for next 3 years 30 days before its expiration on the taxpayer's single Internet portal e-taxes.gov.az. Hence, after the expiration of the certificate, it will not be possible to renew it online and the user will need to apply in person to the Asan Certificate Services Center under the State Tax Service under the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan.
To get information about the validity period of ‘Asan Imza’, you need to text ‘status’ to short number 8500.
In order to subscribe to ‘Asan Imza’ for the first time, you can apply to Nar Service Center, make the required payment and enjoy the service for a period of 3 years. Subscribers who have canceled the ‘Asan Imza’ service for any reason (including the termination of the relationship with the relevant number, as well as the re-use of the number by the same or another subscriber), will not be able to activate ‘Asan Imz’a for the next period using SMS service.
For more information about the service, please go to https://www.nar.az/asanimza/ and https://asanimza.az/asan-imza-az/2020/asan-imza-sertifikatlarinin-onlayn-uzadilmasi/. Subscribers who use ‘Asan Imza’ SIM card and mire in the expiration of ‘Asan Imza’ service on that card, may enjoy this service.