“Nar” NETTY-2019 milli internet mükafatının əsas tərəfdaşı seçildi
“Nar” Azərbaycanda informasiya və kommunikasiya texnologiyalarının inkişafına töhfə verməkdə davam edir. Mobil operator növbəti dəfə NETTY-2019 Azərbaycanın milli internet mükafatının keçirilməsinə dəstək olub. NETTY mükafatı hər il ən yaxşı Azərbaycan İT layihələrini, əhəmiyyətli veb-resursları və informasiya texnologiyaları sahəsində peşəkarları müəyyən edir və onları mükafatlandırır.
Müsabiqə iştirakçılarının ərizə qəbulu 17 aprelindən 24 mayadək bu saytından davam edəcək. 24-31 mayadək mükafatın nominantlar siyahısını formalaşdıran Ekspert Şurasının və Virtual münsiflər heyətinin səsverməsi başlayır. 01 iyunda isə NETTY Akademiyası nominantlar sırasından qaliblərin müəyyən edilməsi üçün səsverməyə başlayacaq.
Ənənəvi olaraq, müsabiqə çərçivəsində aşağıdakı nominasiyalar üzrə Azərbaycanda ən yaxşı resurslar elan olunacaq: “Dövlət”, “İqtisadiyyat və Biznes”, “Təhsil və Elm”, “Mədəniyyət və Yaradıcılıq”, “İnformasiya və Xəbərlər”, “Elektron Xidmətlər və Ticarət”, "İlin İT-Hadisəsi" nominasiyaları və s.
Qeyd edək ki, bu il də müsabiqə “Nar”-ın əsas tərəfdaşlığı və Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin, Mədəniyyət Nazirliyinin rəsmi dəstəyi ilə keçirilir. “Nar” özünün çoxşaxəli korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində Azərbaycanda İKT sahəsinin inkişafına və müxtəlif innovativ texnologiyaların, o cümlədən startapların tətbiqinə dəstək olur.
NETTY Azərbaycan milli internet mükafatı 2004-cü ildə təsis edilib. Ümumdünya şəbəkəsinin milli seqmenti və İKT bazarının inkişafı məqsədilə yaradılmış NETTY, informasiya texnologiyaları sahəsində Azərbaycanın ilk peşəkar mükafatıdır.

Nar назван главным партнером национальной интернет премии NETTY-2019
Nar продолжает вносить вклад в развитие информационно-коммуникационных технологий в Азербайджане. Оператор мобильной связи вновь поддержал азербайджанскую национальную интернет-премию NETTY-2019. NETTY - это ежегодная премия, награждающая лучшие проекты в сфере ИТ, основные веб-ресурсы и ИТ-специалистов в Азербайджане.
Прием заявок от участников конкурса будет продолжаться с 17 апреля по 24 мая на сайте. В период с 24 по 31 мая Экспертный комитет и Виртуальное жюри сформируют список номинантов на награды и начнут процесс голосования. 1 июня Академия NETTY начнет голосование, чтобы определить победителя в каждой номинации.
Традиционно, по результатам конкурса будут объявлены лучшие Интернет-ресурсы Азербайджана в таких номинациях как: «Государство», «Экономика и бизнес», «Образование и наука», «Культура и творчество», «Информация и новости», «Электронные услуги и торговля», «ИТ-событие года» и др.
Национальная интернет премия  Азербайджана NETTY была основана в 2004 году. NETTY – это первая азербайджанская профессиональная премия в области информационных технологий, созданная для содействия развитию национального сегмента Всемирной Сети и ИТ-рынка в целом.
Отметим, что в этом году конкурс проводится при спонсорской поддержке Nar и официальной поддержке Министерства транспорта, связи и высоких технологий. В рамках своей обширной стратегии корпоративной социальной ответственности (КСО) оператор мобильной связи оказывает постоянную поддержку развитию ИКТ в Азербайджане, а также применению инновационных технологий и стартапов в нашей стране.