“Nar” NETTY-2019 milli internet mükafatının əsas tərəfdaşı seçildi
“Nar” Azərbaycanda informasiya və kommunikasiya texnologiyalarının inkişafına töhfə verməkdə davam edir. Mobil operator növbəti dəfə NETTY-2019 Azərbaycanın milli internet mükafatının keçirilməsinə dəstək olub. NETTY mükafatı hər il ən yaxşı Azərbaycan İT layihələrini, əhəmiyyətli veb-resursları və informasiya texnologiyaları sahəsində peşəkarları müəyyən edir və onları mükafatlandırır.
Müsabiqə iştirakçılarının ərizə qəbulu 17 aprelindən 24 mayadək bu saytından davam edəcək. 24-31 mayadək mükafatın nominantlar siyahısını formalaşdıran Ekspert Şurasının və Virtual münsiflər heyətinin səsverməsi başlayır. 01 iyunda isə NETTY Akademiyası nominantlar sırasından qaliblərin müəyyən edilməsi üçün səsverməyə başlayacaq.
Ənənəvi olaraq, müsabiqə çərçivəsində aşağıdakı nominasiyalar üzrə Azərbaycanda ən yaxşı resurslar elan olunacaq: “Dövlət”, “İqtisadiyyat və Biznes”, “Təhsil və Elm”, “Mədəniyyət və Yaradıcılıq”, “İnformasiya və Xəbərlər”, “Elektron Xidmətlər və Ticarət”, "İlin İT-Hadisəsi" nominasiyaları və s.
Qeyd edək ki, bu il də müsabiqə “Nar”-ın əsas tərəfdaşlığı və Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin, Mədəniyyət Nazirliyinin rəsmi dəstəyi ilə keçirilir. “Nar” özünün çoxşaxəli korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində Azərbaycanda İKT sahəsinin inkişafına və müxtəlif innovativ texnologiyaların, o cümlədən startapların tətbiqinə dəstək olur.
NETTY Azərbaycan milli internet mükafatı 2004-cü ildə təsis edilib. Ümumdünya şəbəkəsinin milli seqmenti və İKT bazarının inkişafı məqsədilə yaradılmış NETTY, informasiya texnologiyaları sahəsində Azərbaycanın ilk peşəkar mükafatıdır.

Nar selected as the main partner of “NETTY-2019” national internet award
Nar continues to contribute to the development of information and communication technologies in Azerbaijan. The mobile operator has again supported the NETTY-2019 Azerbaijan national internet award. NETTY is the Award held annually to recognize and reward the best IT projects, major web resources and IT professionals in Azerbaijan.
Acceptance of applications from the contest participants will continue from 17th of April to 24th of May on  website. In the period from 24th to 31st of May, the Expert Committee and Virtual jury will form the list of nominees for the awards and start the voting process. On 1st of June, the NETTY Academy will start the voting in order to determine the winner for each nomination.
Traditionally, within the frames of the contest the best resources in Azerbaijan will be named in following nominations: “State”, “Economy and Business”, “Education and science”, “Culture and Creativity”, “Information and news”, “Electronic services and trade”, “IT event of the year” and etc.
“NETTY” – the national internet award of Azerbaijan was established in 2004. Created to develop the national segment of global network, as well as the ICT market, “NETTY” is the first professional award in the area of information technologies of Azerbaijan.
Note that this year, the contest is being held with the main partnership of Nar and official support of the Ministry of Transport, Communication and High Technologies. Within the frames of its extensive corporate social responsibility (CSR) strategy, the mobile operator provides constant support to development of ICT in Azerbaijan, as well as the application of innovative technologies and startups in our country.