“Nar” qazi müəllimlər haqqında kitabın çapına dəstək olur
“Nar” 44 günlük Vətən müharibəsində iştirak etmiş müəllimlərin qəhrəmanlıqlarından bəhs edən kitabın çapına dəstək olacaq. Kitabda Vətən müharibəsindən sonra Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi ilə “Qafqazinfo” xəbər portalının “Qəhrəman müəllimlərimizi tanıyaq” layihəsi çərçivəsində hazırladığı 38 reportajı toplanacaq. Qeyd edək ki, bu yazılar cəmiyyətdə böyük marağa səbəb olmaqla yanaşı, şagirdlərin hərbi vətənpərvərlik ruhunda yetişməsinə töhfə verib.
Kitab ilkin olaraq 2000 tirajla, təxminən 150 səhifə olmaqla, 4 rəngdə nəfis şəkildə nəşr olunacaq. Kitabın ödənişsiz olaraq həm Bakı şəhəri üzrə məktəblərə, həm də ölkənin digər məktəblərinə paylanılması nəzərdə tutulur. Türkiyədə yüksək keyfiyyətlə dərc olunacaq kitabın təqdimatının Zəfər Günü ərəfəsində keçirilməsi planlaşdırılır. Qeyd edək ki, layihənin məqsədi qazi müəllimlərimiz haqqında məlumatın geniş yayılması və onların şücaətinin gələcək nəsillərin tərbiyəsinə töhfə verməsidir.

Nar supports publication of book on veteran teachers
Nar will support the publication of a book about the heroism of teachers who took part in the 44-day war. The book will contain 38 interviews prepared by the Baku City Education Department and news portal “Qafqazinfo” within the ‘Qəhrəman müəllimlərimizi tanıyaq’ (‘Our heroic teachers’) project after the Patriotic War. It should be noted that these articles have caused great public interest, raising the spirit of military patriotism especially among school children.
The book with about 150 pages will initially be published in 2,000 copies  in four colors. The book will be distributed free of charge to schools in Baku and in the regions. To be published in high quality in Turkey, the book  is to be presented on the eve of the Victory Day. It should be noted that the purpose of the project is to disseminate information about our veteran teachers and their courage to contribute to the education of future generations.