“Nar” ölkə üçün önəmli sosial layihələri dəstəkləməyə davam edir
“Nar” cəmiyyətin sosial və iqtisadi həyatına müsbət dəyişikliklər gətirən faydalı layihələrə dəstəyini fəal şəkildə davam etdirir. Azərbaycanı BMT-nin Qlobal Sazişində təmsil edən ilk telekommunikasiya brendi kimi “Nar” BMT-nin Davamlı İnkişaf Məqsədlərinə uyğun olaraq fiziki məhdudiyyətli şəxslərin cəmiyyətə inteqrasiyasını təşviq etmək və təhsilə dəstək istiqamətindəki Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) layihələrinə xüsusi önəmlə yanaşır.
Mobil operator üçün sosial layihələrin əhəmiyyətini vurğulayan “Nar”ın Baş İcraçı Direktoru Qunnar Panke bildirib: “Korporativ sosial məsuliyyət biznes olaraq strategiyamızın əsas sütunlarından biridir. Təkcə 2023-cü ildə biz 30 sosial təşəbbüsü dəstəkləmişik, son 3 ildə isə sosial layihələrə 10 milyon manatdan çox sərmayə yatırmışıq. Bu, bizim cəmiyyətdə müsbət dəyişiklik etmək öhdəliyimizə sadiqliyimizi göstərir. “Nar” olaraq gələcəkdə də müxtəlif sosial layihələr həyata keçirməyə davam edəcəyik”.
“Nar”ın dəstəyi ilə ərsəyə gətirilən ilk Azərbaycan jest dili elektron lüğəti – “jestdili.az” 30 mindən çox eşitmə və nitq məhdudiyyətli azərbaycanlıya Azərbaycan jest dilini tamamilə pulsuz öyrənmək imkanı verib. “Jestdili.az” əvəzsiz və faydalı resurs olmasına görə beynəlxalq dərəcədə də yüksək qiymətləndirilib və “Korporativ Məsuliyyət” kateqoriyasında ən uğurlu layihə kimi Beynəlxalq İctimaiyyətlə Əlaqələr Assosiasiyasının “Qızıl Dünya Mükafatı”na layiq görülüb.
“Nar”ın KSM strategiyasının digər istiqaməti Azərbaycan gəncləri arasında idman və sağlam həyat tərzinin təbliğidir. “Nar” 2023-cü ildən Azərbaycan Voleybol Federasiyasının rəsmi tərəfdaşıdır və milli komandalarımızın həm yerli, həm də beynəlxalq arenalarda qazandığı uğurlarla qürur duyur. Bundan əlavə, “Nar” “Zirə” futbol klubunun rəsmi tərəfdaşı kimi futbol, şahmat, boks və digər idman növləri üzrə təşəbbüsləri dəstəkləyir.

Nar продолжает поддерживать важные для страны социальные проекты
Nar активно поддерживает проекты, способствующие позитивным социальным и экономическим изменениям в обществе. Будучи первой телекоммуникационной компанией, представляющей Азербайджан в Глобальном договоре ООН, Nar отдает приоритет проектам корпоративной социальной ответственности (КСО), ориентированным на образование и содействие интеграции людей с ограниченными возможностями в общество в соответствии с Целями устойчивого развития ООН.
Комментируя значимость социальных проектов для мобильного оператора, генеральный директор Nar Гуннар Панке отметил: «Корпоративная социальная ответственность —одно из наших основных стратегических направлений. Только в 2023 году мы поддержали 30 социальных инициатив, а за последние 3 года инвестировали в социальные проекты более 10 миллионов манатов. Это демонстрирует наше стремление оказать положительное влияние. Nar продолжит реализовывать разнообразные социальные проекты в будущем».
Первый онлайн-словарь азербайджанского жестового языка – «jestdili.az», реализованный Nar, предоставил более 30 тысячам азербайджанцев с нарушениями слуха и речи возможность совершенно бесплатно выучить азербайджанский жестовый язык. «Jestdili.az» получил мировое признание и был удостоен награды Golden World Award Международной ассоциации по связям с общественностью как самый успешный проект в направлении «Корпоративная ответственность». Еще одним направлением стратегии КСО Nar является популяризация интереса к спорту и здоровому образу жизни среди азербайджанской молодежи.
Nar является официальным партнером Федерации волейбола Азербайджана с 2023 года и гордится успехами наших команд, достигнутыми как в стране, так и на международных площадках. Nar также поддерживает инициативы в таких спортивных дисциплинах, как футбол, являясь официальным партнером футбольного клуба «Зиря», шахматы, бокс и других.