“Nar” ölkə üçün önəmli sosial layihələri dəstəkləməyə davam edir
“Nar” cəmiyyətin sosial və iqtisadi həyatına müsbət dəyişikliklər gətirən faydalı layihələrə dəstəyini fəal şəkildə davam etdirir. Azərbaycanı BMT-nin Qlobal Sazişində təmsil edən ilk telekommunikasiya brendi kimi “Nar” BMT-nin Davamlı İnkişaf Məqsədlərinə uyğun olaraq fiziki məhdudiyyətli şəxslərin cəmiyyətə inteqrasiyasını təşviq etmək və təhsilə dəstək istiqamətindəki Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) layihələrinə xüsusi önəmlə yanaşır.
Mobil operator üçün sosial layihələrin əhəmiyyətini vurğulayan “Nar”ın Baş İcraçı Direktoru Qunnar Panke bildirib: “Korporativ sosial məsuliyyət biznes olaraq strategiyamızın əsas sütunlarından biridir. Təkcə 2023-cü ildə biz 30 sosial təşəbbüsü dəstəkləmişik, son 3 ildə isə sosial layihələrə 10 milyon manatdan çox sərmayə yatırmışıq. Bu, bizim cəmiyyətdə müsbət dəyişiklik etmək öhdəliyimizə sadiqliyimizi göstərir. “Nar” olaraq gələcəkdə də müxtəlif sosial layihələr həyata keçirməyə davam edəcəyik”.
“Nar”ın dəstəyi ilə ərsəyə gətirilən ilk Azərbaycan jest dili elektron lüğəti – “jestdili.az” 30 mindən çox eşitmə və nitq məhdudiyyətli azərbaycanlıya Azərbaycan jest dilini tamamilə pulsuz öyrənmək imkanı verib. “Jestdili.az” əvəzsiz və faydalı resurs olmasına görə beynəlxalq dərəcədə də yüksək qiymətləndirilib və “Korporativ Məsuliyyət” kateqoriyasında ən uğurlu layihə kimi Beynəlxalq İctimaiyyətlə Əlaqələr Assosiasiyasının “Qızıl Dünya Mükafatı”na layiq görülüb.
“Nar”ın KSM strategiyasının digər istiqaməti Azərbaycan gəncləri arasında idman və sağlam həyat tərzinin təbliğidir. “Nar” 2023-cü ildən Azərbaycan Voleybol Federasiyasının rəsmi tərəfdaşıdır və milli komandalarımızın həm yerli, həm də beynəlxalq arenalarda qazandığı uğurlarla qürur duyur. Bundan əlavə, “Nar” “Zirə” futbol klubunun rəsmi tərəfdaşı kimi futbol, şahmat, boks və digər idman növləri üzrə təşəbbüsləri dəstəkləyir.

Nar continuously endorses projects that cultivate positive social and economic changes. As the first telecommunications company to represent Azerbaijan in the UN Global Compact, Nar prioritizes Corporate Social Responsibility (CSR) projects centred on education and fostering the integration of individuals with disabilities into society in alignment with UN Sustainability Goals.
Commenting on the importance of social projects for the mobile operator, CEO of Nar Gunnar Pahnke said: “Corporate social responsibility is one of the main pillars of our strategy. In 2023 alone, we backed 30 social initiatives with over 10 million manats invested in the past 3 years. This shows our committed to making a positive impact. As Nar, we will continue implementing diverse social projects in the future”.
The first Azerbaijani sign language e-dictionary - "jestdili.az" - implemented by Nar gave more than 30 thousand hearing and speech impaired Azerbaijanis the opportunity to learn Azerbaijani sign language completely free of charge. “Jestdili.az” became internationally recognized for its positive impact and received the "Golden World Award" of the International Public Relations Association as the most successful project in the “Corporate responsibility" category.
Another direction of Nar’s CSR strategy is promotion of interest in sports and healthy lifestyle among the Azerbaijani youth. Nar became the official partner of the Azerbaijani Volleyball Federation in 2023. The mobile operator celebrates our national teams’ achievements on both home and foreign courts. In addition, Nar backs initiatives in such sport disciplines as football, being the official partner of Zira football club, chess, boxing, and others.