“Nar” sosial məsuliyyətli biznes modelini ADA Universitetində təqdim etdi
Həyata keçirdiyi davamlı və faydalı layihələri ilə cəmiyyətə töfhə verən “Nar” zəngin korporativ sosial məsuliyyət (KSM) təcrübəsini ADA Universitetinin tələbələri ilə bölüşdü. Təqdimat “Nar”ın KSM strategiyasının müəllifi, Korporativ Ünsiyyət departamentinin direktoru Əziz Axundov tərəfindən keçirildi.
Təqdimatda bizneslərin sosial məsuliyyəti mənimsəməsi, KSM strategiyasının yaradılması, müsbət fərq yaradan sosial layihələrin icrası və onların davamlılığının təmin edilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Uğurlu model olaraq, “Nar”ın KSM strategiyasının əsas istiqamətləri – fiziki məhdudiyyətli şəxslərə dəstək, təhsilə və maarif və milli ənənələrin yaşadılması yönündə həyata keçirilən layihələr haqqında geniş məlumat verilib.
Xatırladaq ki, bir neçə ay öncə “Nar”ın “Azərbaycan işarə dilində ilk elektron lüğəti – jestdili.az” sosial layihəsi dünya üzrə ilin ən yaxşı KSM layihəsi kimi mükafata layiq görülmüşdü. Beynəlxalq İctimaiyyətlə Əlaqələr Assosiasiyası tərəfindən “Qızıl Dünya Mükafatı”na layiq görülən “Nar” bənzər mükafata 2019-cu ildə fiziki məhdudiyyətli şəxslər üçün keçirdiyi “Təlim məktəbi” sosial layihəsi ilə layiq görülmüşdü.

“Nar” представил свою социально-ответственную бизнес модель в университете ADA
Вносящий вклад в общество проведением продолжительных и полезных проектов “Nar” поделился своим богатом опытом в области корпоративной социальной ответственности (КСО) со студентами университета ADA. Презентацию провел автор стратегии КСО “Nar”, директор департамента корпоративных коммуникаций Азиз Ахундов.
Во время презентации была подчёркнута важность освоения бизнесами социальной ответственности, создания стратегий КСО, имплементации социальных проектов и обеспечение их продолжительности.
В качестве успешной модели была представлена подробная информация об основных направлениях стратегии КСО “Nar” – поддержка лиц с ограниченными возможностями и проекты, направленные на образование, просвещения и сохранение национальных традиций.
Напомним, что выпущенный “Nar” несколько месяцев назад первый электронный словарь жестов на азербайджанском языке – jestdili.az был удостоен награды как лучший проект КСО года в мировой печати.